خدمات بازرگانی

کالایابی، جستجوی تعرفه کالا و اعتبارسنجی کارخانجات درچین

تجارت خارجی و واردات کالا امری است تخصصی و اغلب کسانی که بدون داشتن آگاهی و تجربه کافی مستقیما اقدام به خرید کالا و واردات آن خصوصا از کشور چین نموده اند، متحمل زیان شده اند. بسیاری از شرکت های فروشنده، تولید کننده واقعی نیستند وصرفا یک شرکت به اصطلاح کاغذی بوده که به درستی ازعهده کار برنمی آیند و درنهایت کالایی نامناسب و معیوب تحویل می دهند.ارزیابی فروشنده‌ها و به دست آوردن حداکثر اطلاعات در مورد آن‌ها و فعالیت‌هایشان اهمیت زیادی دارد.

لازم است ابتدا کمپانی های تولید کننده محصول با کیفیت مرغوب و رعایت استانداردهای جهانی شناسایی شوند. پس از استعلام مشخصات فنی و قیمت کالای مورد نظر و مذاکره با تامین کنندگان همچنین اعتبارسنجی فروشندگان از طریق تحقیقات وجمع آوری مستندات لازم، بهترین گزینه متناسب با نیاز خریدار انتخاب می شود. ضروری است قبل از انجام هرگونه واردات، نمونه کالای مورد نظر دریافت و بررسی گردد. پس از اطمینان از کیفیت محصول گام های بعدی در جهت خرید صورت می گیرد. درمجموع کالایابی پروسه ای حساس در بحث تجارت خارجی است که با توجه به بعد مسافت، زبان متفاوت و اختلاف در قوانین و مقررات ارزی و تجاری کشورها لزوما باید به یک تیم متخصص سپرده شود. گلدن رود با دراختیار داشتن پرسنل خبره ایرانی و چینی مستقر در نمایندگی چین و نیز بانک اطلاعاتی به روز از تولیدکنندگان معتبر، شما را در این راه همراهی می کند و آمادگی دارد به عنوان نماینده شما با کمپانی های مورد نظر وارد مذاکره شود.

واردات کالا و خرید از کلیه سایت های چین

چین با بیشترین تنوع تولید کالاهای مختلف، پیشرودرزمینه صادرات به تمام دنیا بوده و قادراست هرمحصولی را از پایین ترین تا بالاترین سطح کیفی تولید نماید که البته کیفیت محصول وارداتی به درخواست تجار وهزینه واردات بستگی دارد. امروزه بیش از۸۰ درصد واردات کالا درکشورهای مختلف از چین صورت می گیرد و فراهم شدن شرایط مناسب تجاری بین ایران و چین باعث شده است بازرگانان میهنمان نیز نسبت به وارد کردن کالاهای مورد نیازخود ازاین کشور تشویق شوند. تا جایی که اکثر تجارایرانی، چین را به عنوان تنها گزینه جهت واردات کالاهای مورد نیاز خود می دانند. بدیهی است تدوین و تکمیل قراردادهای بین المللی تجاری یک تخصص است که ذکاوت و دقت خاصی را می طلبد. با توجه به حساسیت امر واردات و نیاز به تجربیات تخصصی و تسلط به آخرین فنون مذاکرات بازرگانی توصیه می گردد تجار محترم انجام مراحل واردات خود را به یک نماینده متعهد ومتخصص  بسپارند. گلدن رود به عنوان یکی از شرکت های برتردر حوزه واردات، تمامی خدمات خرید و واردات انواع کالا از چین را از ابتدا تا ترخیص انجام می دهد و آماده ارائه مشاوره جامع دراین زمینه است و شما را در رسیدن به اهداف تجاریتان یاری می رساند تا ضمن صرفه جویی در وقت وهزینه، به سهولت کالای مورد نظرخود را به شرکت سازنده سفارش دهید.

کافی است شما مشخصات کالای مورد نظر را اعلام کنید تا ما بهترین سورس های چینی را پیدا کرده و پس ازاعتبارسنجی اقدام به ثبت سفارش وانجام پرداخت ارزی نموده وسپس کالا را به صورت حمل دریایی و یا حمل هوایی به سمت گمرکات ایران یا کشورهای حوزه خلیج فارس منتقل نماییم. محموله پس از انجام مراحل ترخیص توسط کارگزاران این شرکت درب انبار شما تحویل گردد.

همچنین از آنجاکه بسیاری ازسایت های معتبردرچین سرویس فروش وارسال به خارج از کشورندارند، سفارشات مشتریان عزیز ازکلیه سایت های چین خریداری شده و با نرخ رقابتی و درحداقل زمان ممکن به سراسر ایران تحویل می گردد.

نظارت بر تولید

به منظورارتقا کیفیت وحصول اطمینان ازصحت روند تولید، بازرسی حین ساخت با درنظرگرفتن موارد احتمالی نواقص کیفی انجام می‌گیرد. برای این که همواره ازمراحل تولید کالای با شرایط مطابق با قرارداد خود مطلع شوید، می توانید ازخدمات ناظران کارآزموده  این شرکت که می توانند به صورت ادواری از کارخانه طرف قرارداد شما بازدید به عمل آورند بهره مند شوید تا ازمراحل پیشرفت تولید با ارائه مستندات و گزارش دقیق آگاهی یابید.

بازرسی در مبدا

بازرسی کالا در مبدا و قبل از حمل، به عنوان یکی از ابزارهای مهم در جهت کاهش و یا رفع اختلاف بین طرفین معاملات بین المللی مطرح بوده است. با انجام خدمات بازرسی قبل از حمل، خریدار این امکان را دارد تا با پیش بینی های لازم و انتخاب یک شرکت بازرسی کننده امین و معتمد، شرایطی را فراهم آورد که اولا مشکلی ایجاد نگردد، ثانیا درصورت بروز مشکل، مدارک و شواهد کافی دال بر چگونگی شرایط کالا قبل از حمل دراختیار داشته باشد. متاسفانه برخی از واردکنندگان بدون توجه به اجباری بودن استاندارد کالاهای وارداتی و بدون اطلاع از امکان تطابق آن کالا با استانداردهای مورد قبول، اقدام به واردات می نمایند که بعضا پس از رسیدن کالا به گمرک و نمونه گیری آن توسط نماینده اداره استاندارد درگمرک و انجام آزمایشات مربوطه متوجه می شوند که کالا با استاندارهای مورد قبول تطابق نداشته و ناچار به استرداد کالا و مشکلات جدی متعاقب آن خواهند شد. لذا بازرسی درمبدا ریسک های تجارت خارجی را به حداقل می رساند.

گلدن رود قبل از اقدام به واردات کالا ضمن تشخیص شماره تعرفه صحیح گمرکی، شمول کالای وارداتی را در دریف کالاهای مشمول استاندارد اجباری واردات بررسی نموده و درصورت مشمول بودن ضمن مشورت با کارخانجات سازنده در خصوص استاندارد

کالا، نمونه کالا را جهت آزمون انطباق به آزمایشگاه های مورد تایید ارسال می نماید تا نسبت به تطابق کالا با استاندارد اطمینان حاصل گردد ودر صورت عدم تطابق نمونه با استاندارد، ازتولید کننده خواسته خواهد شد تا ضمن رفع مشکلات اعلام شده نسبت به تولید کالا مطابق با استاندارهای مورد قبول اداره استاندارد ایران اقدام نماید.

گواهی به مشتری این اطمینان را می دهد که کالا دقیقا محصول مورد نظر او بوده و از لحاظ کیفی نیز مطابق با خواست خریدار است.

گواهی بازرسی را می توان به خریدار یا بانکی که خریدار از آن اعتبارات اسنادی را در یافت کرده است ارائه داد.

گواهی های صادره توسط شرکت های بازرسی به شرح ذیل می باشند :

 • •    COI  (گواهی بازرسی کالا )کمی و کیفی
  •    PSI    گواهی بازرسی قبل از حمل
  •    VIC   گواهی بازرسی ظاهری
  •    CL     گواهی موید نامه
  •    PVC   گواهی تعیین ارزش
  •    CSC   گواهی رضایت مندی مشتری
  •    SIC   گواهی بازرسی ماهوی کالا
  •    CC    گواهی راه اندازی
  •    PL    گواهی بسته بندی
  •    TR  گواهی های آزمایشگاه
 • •   VOC  گواهی انطباق کیفیت کالا

واردات و صادرات تخصصی گلدن رود

گلدن رود سالها در زمینه صادرات اقلامی از جمله پسته، زعفران، کرومیت و سنگ آهن به صورت ویژه و تحت هر شرایطی فعالیت داشته است.

کالاهای وارداتی و ترخیص شده توسط گلدن رود شامل طیف گسترده ای از اقلام مختلف و در صنایع و زمینه های گوناگون از جمله ماشین آلات اداری، ماشین آلات صنعتی، مصالح ساختمانی، مواد شیمیایی، دستگاه های تهویه، البسه و زیور الات، قطعات خودرو و …. است. گلدن رود وارد کننده انحصاری هدلایت های فیلیپس و دلفی به ایران است که نسل پیشرفته و باکیفیت سیستم روشنایی خودرو بوده و از آنجا که در مقایسه با چراغ های زنون و سایر هدلایت ها برتری های قابل توجهی دارد با استقبال گسترده ای در کشورمان روبرو شده است.

Top