خدمات ارزی

ارسال حوالجات ارزی بین ایران و چین

از آنجا که سال های اخیر بانک های ایران در رابطه با ارسال حوالجات ارزی تحت تاثیر تحریم های بین المللی می باشند، همواره نقل و انتقال ارز حاصل از صادرات و واردات یکی از دغدغه های بازرگانان در داخل و خارج از ایران بوده است. با توجه به این که کشور چین دارای روابط مناسبی از لحاظ اقتصادی است و بزرگترین شریک تجاری ایران می باشد، بهترین روش برای پرداخت به چین حواله یوان است. چرا که حواله یوان از سیستم بانکی داخل چین بهره مند بوده وهیچ گونه ارتباطی با سیستم های پرداخت بین المللی مانند سوییفت ندارد.طبق روش پرداخت داخلی در چین (به نام UNION PAY) حواله یوان شبکه ای دقیقا مانند شبکه شتاب برای پرداخت های داخلی در ایران می باشد. با توجه به این که حواله یوان وارد چرخه IMF شده است و به عنوان یکی از۶ ارز معتبر جهان شناخته می شود، درحال حاضر چین بر این تلاش است ارز حواله یوان را جایگزین ارز های دیگر از جمله دلار و یورو کند تا از خطرات و نواسانات جهانی نرخ دلار و یورو در امان بماند.

به تمامی فعالان عرصه تجارت با چین توصیه می گردد به جای حواله دلار یا حواله یورو به چین، پرداخت های مورد نیاز خود را به صورت حواله یوان (RMB) انجام دهند تا بدون هیچ گونه کارمزد و هزینه اضافی جهت تبدیل به ارز چین و دور از ریسک های ناشی از تحریم انتقال ارز صورت پذیرد. حواله یوان بسیار سریع بوده و در کسری از ساعت واریز می گردد. به آسانی هک نمی شود و غیر قابل جعل است. لذا بیش از ۵۰٪ مبادلات با چین از طریق ارسال حواله یوان مرتفع می گردد. نرخ حواله یوان بستگی به مقدار عرضه و تقاضا و همچنین نرخ جهانی یوان دارد.

درحال حاضرصرافی ها و شرکت های بازرگانی معتبر مستقر درچین عهده دار ارسال حوالجات هستند. گلدن رود با دسترسی به منابع ارزی قانونی در چین تا برطرف شدن موانع حاصل از تحریم؛ درزمینه پرداخت آنلاین حواله یوان به چین و نیز دریافت حواله یوان در ایران با بهترین قیمت و بدون کارمزد خدمتگزار متقاضیان محترم است. انتقال هرمبلغ از یک یوان به بالا بدون سقف صورت می گیرد و امکان دریافت نقدی مبلغ حواله یوان در دفتر گوانجو نیز فراهم می باشد.

گشایش اعتبار اسنادی

یکی از روش های پرداخت در مبادلات بین المللی، اعتبار اسنادی( LC) است که بانک بنا بر درخواست خریدار در مقابل اسناد مقرر شده مطابق با نوع شرایط اعتبار، مبلغ را به فروشنده حواله می کند. درواقع بانک بین خریدار و فروشنده تعهد می کند و حتی اگر خریدار نتواند پول را بپردازد بانک به جای او پرداخت می کند.
گلدن رود با سالها تجربه و بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد، تمامی عملیات مربوط به گشایش تا تسویه را ایفا می نماید.

Top